دانلود فونت اردیبهشت شابلون – A Ordibehesht shablon
نام فونت :

فونت اردیبهشت شابلون – A Ordibehesht shablon

نام نمایشی فونت :

A Ordibehesht shablon

حجم دانلود فونت : 112 کیلوبایت
طراح فونت : جعفرپیشه (صریر) ، حمید قربانپور
حالت فونت :
نسخه : 1.001
سال ساخت : 1396
فرمت فونت : TTF

در اواخر دهه ۵۰ ‏تایپ فیسی مورد استفاده ‏طراحان بزرگی چون «استاد ممیز»، «کوروش و بهزاد شیشه گران»، «عباس سارنج» و دیگر طراحان آن دوره قرار می‌گرفت که در قالب‌های «لتراست» و «حروفچین» عرضه می‌شد. این تایپ فیس، عمدتا در کارهای انقلابی و با مضامینی همچون جنگ و دفاع مقدس و… جهت مصارف تابلو نویسی، پلاکاردنویسی، دیوار نویسی، شابلون نویسی و..، توسط نهادهای انقلابی، انجمن‌های اسلامی، گروه‌های تبلیغاتی مساجد و ادارات، تابلو نویس‌ها و هنرآموزان به کار گرفته می‌شد.

به مناسبت بزرگداشت روز جهانی گرافیک (۷ اردیبهشت – ۲۷ آوریل)، «مرکز آفرینس‌های فرهنگی هنری ریحان» با همکاری «استودیو طراحی مثلث»، در مطلع همکاری مشترک جهت طراحی و تولید فونت‌های گرافیگی، اقدام به ساخت، بهینه‌سازی، دیجیتالی‌سازی این تایپ فیس قدیمی و نوستالژیک نموده است.

از ویژگی های فونت اردیبهشت شابلون می توان به پشتیبانی از زبان های فارسی ، عربی و انگلیسی (که بدون تعویض قلم و زبان امکان تایپ انگلیسیبا قلم هم وزن قلم اصلی نیز فراهم می باشد) اشاره کرد .

طراح اصلی این فونت ا‌شناس است زیرا  فونت اردیبهشت شابلون محصولی از حروفچین دهه ۵۰ می باشد ، اما وکتورایز، بهینه سازی، دیجیتال سازی وساخت فونت: «جعفرپیشه (صریر)»… با همکاری حمیدرضا قربانپور می باشد .

برچسب ها :

به پیشنهاد فونت نگار